Czym kierować się przy wyborze firmy pogrzebowej?

firma pogrzebowa lublin

Dla przeciętnego człowieka temat śmierci jest tematem tabu. Na co dzień nie myślimy nad śmiercią, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze dni na ziemi są policzone. Dopiero w obliczu śmierci bliskiej nam osoby uświadamiamy sobie, że każdy człowiek jest istotą śmiertelną.

Jak wybrać zakład pogrzebowy, który profesjonalnie zorganizuje pogrzeb bliskiej osoby?

Czym się przy tym wyborze kierować?

Na co zwracać uwagę wybierając zakład pogrzebowy?

1. Przede wszystkim, zazwyczaj wybieramy firmę pogrzebową z polecenia. Osoba z naszego otoczenia, Rodzina, znajomi czy przyjaciele wcześniej korzystali z usług danej firmy pogrzebowej, są z nich zadowoleni oraz wszystko było wykonane na najwyższym poziomie, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Dlatego z czystym sumieniem mogą nam polecić usługi takiej firmy pogrzebowej.
Wiadome jest, że nigdy nie wybieramy firmy pogrzebowej, o której słyszeliśmy wcześniej niepochlebne opinie, czytaliśmy negatywne komentarze czy to w Internecie czy w artykułach prasowych. Wtedy nigdy nie mamy pewności czy firma pogrzebowa spełni nasze wymagania i warunki jakości. Skoro klienci byli niezadowoleni z firmy pogrzebowej to znaczy, że nie wolno korzystać z jej usług. Śmierć bliskiej osoby jest tematem niezwykle ważnym. Osoba bliska musi być pochowana z najwyższym szacunkiem i godnością. W tak ważnym momencie nie można sobie pozwolić na błędy i niedociągnięcia.

2. Kolejnym miejscem, w którym możemy odnaleźć satysfakcjonujący nas zakład pogrzebowy, który będzie odpowiadał naszym standardom jest Internet. Tutaj, ważne jest aby przejrzeć oferty wielu firm pogrzebowych. Nie należy sugerować się pierwszymi trzema czy czterema wyszukanymi w przeglądarce stronami internetowymi. Wiadome jest to, że w momencie śmierci bliskiej osoby zazwyczaj nie ma się czasu na czasochłonne przeglądanie Internetu i wielu stron internetowych. Zależy nam wtedy na czasie. Warto jednak poświęcić parę minut więcej na sprawdzenie, nawet pobieżnie ofert firm pogrzebowych. Strona internetowa jest bowiem wizytówką firmy i jej profesjonalny wygląd, szybkość otwierania stron, galeria internetowa oraz mapa dojazdu, to zalety zakładu pogrzebowego. Jeśli firma pogrzebowa dba o swój wizerunek, to tym bardziej dba o klienta i jakość swoich usług.

3. Będąc w temacie stron internetowych, należy zwrócić uwagę na galerię zdjęć. Czego na tych zdjęciach powinniśmy szukać? Otóż, na pewno uwagę należy zwrócić na zdjęcia Domu Pogrzebowego. Ponadto, na wygląd wnętrza kaplicy, w której odbywa się ostatnie pożegnanie (nawet na sam fakt tego, że zakład pogrzebowy jest wyposażony we własną kaplicę). Następnie, istotne są samochody pogrzebowe, tj. karawany, które przewożą ciało zmarłej osoby. Ważna jest ilość dostępnych karawanów (możliwość wyboru).

4. Kolejną istotną rzeczą, którą należy się kierować i na którą należy zwracać uwagę to długość istnienia firmy pogrzebowej na rynku. Wiadome jest to, że im starsza jest firma pogrzebowa, tym dłużej istnieje na rynku, tym więcej klientów miało z nią styczność, tym jest bardziej profesjonalna. (Tutaj istotne są firmy pokoleniowe, firmy rodzinne, które własnoręcznie organizują pogrzeb. Nie zlecają tego pracownikom, obcym osobom, firmom, z którymi współpracują. Nad organizacją pogrzebu czuwa cała Rodzina. Przekłada się to oczywiście na jakość usług).

5. Ilość biur pogrzebowych, punktów pogrzebowych. Im większa firma, tym ma więcej otwartych w mieście lokali oferujących swoje usługi. Istnienie wielu biur pogrzebowych tej samej firmy to dobry znak. Oznacza to, że z usług tej firmy korzysta wiele osób. Oznacza to tym samym, że firma ta prowadzi usługi o wysokiej jakości.

a) Własny Dom Pogrzebowy to kolejny atut. Najlepiej, gdy Dom Pogrzebowy zlokalizowany jest z dala od miasta. Ostatnie Pożegnanie może odbyć się wtedy w zacisznym miejscu, z dala od zgiełku miasta, w przyjaznym otoczeniu, gdzie spokojnie można pożegnać bliską osobą.

b) Lokalizacja biur pogrzebowych. Ważne jest by zakład pogrzebowy posiadał własny lokal w centrum miasta. Jest to duże ułatwienie dla klientów (szybszy dojazd).

6. Mapy Google. W dzisiejszych czasach Internet to główne źródło informacji. Większość ludzi traktuje go jako narzędzie do wyszukiwania interesujących zagadnień. Każdy człowiek w obecnych czasach korzysta z przeglądarki internetowej Google. Warto sprawdzić czy interesujący nas zakład pogrzebowy współpracuje z firmą Google. Tym samym, ułatwia swoim klientom znalezienie go. Warto spróbować wyszukać lokalizację zakładu pogrzebowego w mapach Google. Umożliwia to szybszy transport na miejsce, a także wizualizację Domu Pogrzebowego, czy siedziby firmy poprzez wirtualne wycieczki.

7. Dostępność produktów. Oraz oczywiście ich jakość. Jakość produktów jest oceniania przez klienta wizualnie. Jeśli podoba nam się to, co widzimy to dobry znak. Jeśli posiadamy także szeroki wybór produktów (np. duży wybór trumien, duży wybór urn) to również dobrze świadczy o danej firmie pogrzebowej.

8. Pozytywne komentarze klientów w Internecie. Jeżeli klient firmy pogrzebowej poświęcił swój cenny czas na napisanie komentarza w jego sprawie w Internecie to znaczy, że miał solidny do tego powód. Dlatego należy czytać komentarze, a także opinie klientów w Internecie. Nie są one wzięte z powietrza, a im więcej szczegółów posiada taki komentarz, tym większa jego wiarygodność. Ponadto, komentarze osób podpisujące się pod nim imieniem i nazwiskiem też wpływają na postrzeganie takiego komentarza jako wiarygodny. Anonimowe komentarze to zazwyczaj dzieło niezdrowej konkurencji, która tym chce zaniżyć wizerunek firmy.
Tym samym oczywiście, należy zwracać uwagę na negatywne komentarze na temat firmy w Internecie. W branży pogrzebowej nie można pozwolić sobie na jakikolwiek błąd. Jest to zbyt drażliwy i smutny temat.

9. Prasa. Kolejne źródło informacji. Wszelkie artykuły prasowe na temat firmy pogrzebowej. Należy mieć je na uwadze i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

10. Jeśli firma pogrzebowa jest także producentem trumien, to oznacza tańsze ceny tego produktu oraz większy wybór. To dodatkowy plus i atut zakładu pogrzebowego.

Firmy Partnerskie oferujące wysokiej jakości usługi pogrzebowe:
zaklad-pogrzebowy-tarnow.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-chelm.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-warszawa.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-lodz.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-radom.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-krakow.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-poznan.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-wroclaw.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-czestochowa.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-bytom.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-szczecin.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-gdansk.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-bydgoszcz.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-katowice.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-bialystok.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-gdynia.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-sosnowiec.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-torun.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-kielce.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-gliwice.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-zabrze.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-bielsko-biala.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-olsztyn.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-rzeszow.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-ruda-slaska.funebre.pl, zaklad-pogrzebowy-rybnik.funebre.pl, , zaklad-pogrzebowy-lublin.funebre.pl

VN:F [1.9.16_1159]
Ocena: 4.8/5 (23 Głosy cast)
Czym kierować się przy wyborze firmy pogrzebowej?, 4.8 out of 5 based on 23 ratings