Florystyka funeralna

Kwiaty, wieńce, wiązanki Lublin

W kontekście usług pogrzebowych florysta funeralny zajmuje się oprawą uroczystości pogrzebowej oraz dekoracją trumny. Kwiaty w polskiej tradycji stanowią ważną i nieodłączną część rytuału pogrzebowego. Na każdym pogrzebie znajdują się kwiaty, które są składane na grobie osoby zmarłej. Florysta funeralny zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem kompozycji kwiatowych takich jak wiązanki pogrzebowe, wieńce pogrzebowe, stroiki natrumienne oraz kosze z kwiatami. Kwiaty posiadają własną symbolikę. Na pogrzebie oddają cześć osobie zmarłej oraz tworzą atmosferę współczucia dla bliskich. W przeszłości, istniała tradycja, która nakazywała wysłać wiązankę kwiatową z kondolencjami rodzinie osoby zmarłej. Obecnie, tradycja ta zanika.

Rodzaj kwiatów, a także wielkość oraz kształt kompozycji kwiatowej zależy od klienta. Należy pamiętać o tym, że każdy kwiat ma określoną symbolikę. Kwiaty, które są najczęściej wybierane i używane do tworzenia wiązanek pogrzebowych to astry, gerbery, róże, chryzantemy, lilie czy goździki. Róża symbolizuje szacunek, miłość i odwagę, a lilia niewinność i spokój. W kontekście pogrzebowym, lilia symbolizuje odejście duszy osoby zmarłej i odnalezienie spokoju w niebie. Goździki to najbardziej klasyczne kwiaty, które są stosowane na kompozycje kwiatowe. Chryzantemy, natomiast oznaczają współczucie, żal oraz żałobę. Symbolika kwiatów w Polsce nie jest tak ważna jak w innych częściach świata takich jak Japonia. W naszym kraju kwiaty upinane są i dobierane do siebie pod kątem rodzaju oraz ich wyglądu i wzajemnym komponowaniu się. Do wieńców pogrzebowych wpina się także szarfę. Na takiej wstędze umieszczony jest napis, który wyraża smutek i żal związany z utratą osoby bliskiej.

W kwestii doboru odpowiedniego wieńca pogrzebowego należy określić relacje, które łączyły nas ze zmarłą osobą. Wieńce pogrzebowe od członków najbliższej rodziny są zwykle bardziej okazałe od reszty. Osoby nie będące w żadnym stopniu spokrewnione z osobą zmarły powinny ofiarować mniejszy wieniec, aby nie zdominować uroczystości pogrzebowej. Wieniec można zamówić w niektórych kwiaciarniach, ale zazwyczaj kompozycje kwiatowe są oferowane przez zakłady pogrzebowe. Wybór kwiatów, które przeznaczone mają być na wieniec pogrzebowy jest duży. Popularnymi kwiatami pogrzebowymi są białe kalie. Wybierając wieniec pogrzebowy należy unikać barw jaskrawych, które mogłyby zaburzyć podniosłą atmosferę na pogrzebie. Najlepszym rozwiązaniem są barwy pastelowe. Cena wieńców pogrzebowych zależy od rodzaju i ilości kwiatów. W przypadku dużych wieńców pogrzebowych, koszt może być znaczny.

W przypadku wiązanek pogrzebowych istotne jest zredagowanie odpowiedniego napisu, który znajdować się będzie na szarfie. Zazwyczaj, jeśli zmarła osoba nie należy do rodziny, ale jest dla przykładu dalekim znajomym, zdecydować można się na gotowy wzór tak jak „Ostatnie Pożegnanie”. W innym przypadku, na szarfie umieszczony może być dowolny napis, który zażyczy sobie rodzina. Mogą być to osobiste kondolencje od rodziny lub gotowe epitafium. Typowe formuły, zwykle umieszczane na wiązankach pogrzebowych to „Drogiemu wujkowi”, „Kochanemu mężowi”, „Wspaniałemu tacie- dzieci” czy „Spoczywaj w pokoju Mamo- dzieci”. Wiązanki pogrzebowe stanowią ozdobę grobu po pogrzebie, a także są oznaką szacunku i miłości do osoby zmarłej.

Zakłady pogrzebowe, zatrudniające florystów funeralnych oferują wiele różnych kompozycji kwiatowych. Obecnie, popularne stają się kosze kwiatowe oraz serca złożone z kwiatów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kwiatów na naszej podstronie firmy: https://animus24.pl/kompozycje-kwiatowe-lublin.html

VN:F [1.9.16_1159]
Ocena: 5.0/5 (2 Głosy cast)
Florystyka funeralna, 5.0 out of 5 based on 2 ratings